Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

Reklama
Chata Magoda

Chata Magoda

Właściciele - Jagoda i Maciek przyjechali z miasta, mieszkać w Bieszczadach w 2004 roku. Od tamtej pory przenieśli jedną chatę – Magodę, wyremontowali drugą – Chatę Bojkowską, żyją, pracują i cieszą się każdym dniem spędzanym tutaj.

  Lutowiska to malowniczo położona wieś w Bieszczadach, będąca siedzibą największej i jednocześnie najrzadziej zaludnionej gminy w Polsce. Należy do otuliny Bieszczadzkiego Parku Narodowego a znajduje się dokładnie w połowie drogi między Dolnymi a Górnymi Ustrzykami. Zostały założone w XVI w, do II Wojny Światowej zamieszkałe przez wielonarodową ludność, głownie Rusinów, Polaków i Żydów. Do dziś zachował się kirkut – żydowski cmentarz – drugi co do wielkości w regionie.

 

Chata Magoda to drewniany dom z bali wybudowany w 1930 roku. Intencją gospodarzy było zachowanie wyglądu i atmosfery starego domostwa, dlatego użyto wyłącznie naturalnych materiałów, wyposażając jednocześnie we wszelkie niezbędne wygody. Ozdobę domu stanowią stare przedmioty codziennego użytku z tych terenów, antyki i przedmioty artystyczne przywożone z różnych stron świata. We wnętrzu dominują drewno, kamień, wiklina oraz piękne tkaniny. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat a dom spełnia wysokie standardy ekologiczne. Warto podkreślić iż Chata zdobyła pierwsze miejsce w konkursie "Wędrówki Podkarpackie" oraz zyskała tytuł "Miejsce Szczególne" w konkursie czasopisma Cztery Kąty.


  Na polach w pobliżu Chaty, rozciąga się widok na filmowe plenery uwiecznione w „Panu Wołodyjowskim”. Z okien domów zaś mamy jeden z najpiękniejszych w Bieszczadach widoków na połoniny ze szczytem Tarnicy. Domy stoją przy szlaku na pasmo Otrytu.


Wśród wielu atrakcji, właściciele polecają wędrówki po górskich szlakach, wizyty w pracowniach bieszczadzkich twórców oraz wiele atrakcji turystycznych. Na miejscu istnieje możliwość zakupu bieszczadzkich produktów oraz udział w warsztatach ceramicznych i frywolitkowych. Warta polecenia jest także miejscowa kuchnia, oparta na ekologicznych produktach. Podstawowe Informacje

 

Lokalizacja - Jadwiga Miłoszewicz, Maciej Pawlik, 38-713 Lutowiska 27

Kontakt - tel. +48 609 229 826 e-mail: chatamagoda@gmail.com

Internet - www.chatamagoda.pl